A blogon szerepelt már egy-két egyéni építésű MOC (Hardspcae Shipbreakers és Iron Sky 2) ami biztos, hogy soha nem kapott volna hivatalos LEGO megjelenést. Most ismét hozok egyet. Egy nagyot.
Csillagkapus szett már volt a BlueBrixxnek hála,de mind tudjuk, hogyha műanyag építőelemek egymásmellé illesztéséről van szó, akkor a koronázatlan királya a témának a dán cég. Még szerencse, hogy vannak olyan rajongók akik saját kezükbe veszik az ügyeket, így van rá lehetőség, hogy megépíts egy Deadelus MOC-ot.
A makett 80 cm hosszú, több mint 9000 darabból áll és majdnem 9 kiló. És meglepően részletesre sikerült. Jár mellé még 12 db F-302-es vadászgép is, melyek a két oldali hangárokban laknak. Nem kell egy túl nagy etwasra gondolni, ilyen kis apróságokról van szó, de szerintem olyan okosan alkotta meg a tervező, hogy a limitált lehetőségekkel is tökéletesen átadja a sziluettet. Arra készülj fel, hogy nem lesz egy egyszerű séta a parkban. Ha a Homeworld szetteknél panaszkodtak, hogy nehéz összerakni, akkor itt vért fogsz izzadni (és ez csak egy csoda az építési útmutatóból), de megéri, mert a végeredmény egy gyönyörű és screenhű modell lesz.
Ha meg akarod venni akkor több lehetőséged is van. Vagy letöltöd a rebrickable oldaláról az építési útmutatót, és az elemlista xml fájljával felvértezve elkezdesz egy hosszú gyűjtögetést (mert nem tudsz mindent megvenni egy helyről), az oldal kalkulátora szerint akkor 281946 Forintot kóstál + pkg és esetleges költségek. Ha nem akarsz ezzel szórakozni, és vastag a bankszámlád, akkor a project-moc oldalról beszerezheted egyben 749,99 dollárért (cikk írásakor 295383 Ft), ám azzal a buktatóval ez az ár akkor érvényes, ha nem zavarnak az alternatív blokkok. Ha azt akarod, hogy kizárólag LEGO elemekből álljon, akkor még fel kell köhögnöd 1300 dollárt azaz 512720 forintot (ami már rögtön nem éri meg szerintem, még akkor sem, ha ezzel így közvetlen az alkotót is támogatnád). Mondjuk az alternatív elemeket akkor sem úszod meg, ha rebrickable-ről gubizol, mert a kommentekbe leásva kiderül, hogy van benne olyan amit a dán cég egyszerűen nem gyárt. De az is lehet, hogy ez nem probléma, mert szerintem úton-útfélen updatelve lett a modell, és lehet azok a kommentek még a régi verzióra vonatkoznak. Végére még két kép (ezek nem fényképek, hanem a Stud.IO tervező szoftverből származó renderek).
És csak hogy hozzak viszonyítási alapot is, valaki volt szíves 4 képet feltölteni (kicsi színvariációval) ami ad némi viszonyítási alapot.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Természetesen ha a posztolásra eltűnt volna a leírás a linkelt oldalakról, akkor itt a mi backupunk.